10 lat doświadczeń dla współpracy sektora NGO na polsko-saksońskim pograniczu

W ramach projektu w dniu 29.06.2024r. odbyła się wycieczka „Razem zwiedzamy transgraniczny region”. Uczestnicy odwiedzili Pałac w Brodach, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich oraz udali się na otwarcie wystawy transgranicznych projektów i koncert w Lubomyślu. Kolejne wdarzenie miało miejsce w dniu 14.12.2025r.- odwiedzono Jarmark Bożonarodzeniowy
w Görlitz oraz muzeum kawy w Ebersbach – Neugersdorf. Podsumowaniem projektu było seminarium NGO w Wojcieszycach (10-12.01.2025r). Zaprezentowano na nim wspólne projekty- dobre praktyki dla organizacji pozarządowych oraz odbyły się wycieczki integrujące środowisko organizacji. Ponadto w ramach projektu wykonano: publikację i wystawę o zrealizowanych projektach.

Celem projektu było wzmocnienie i intensyfikacja współpracy transgranicznej Partnerów i uczestników projektu

Partner projektu: Güsa e.V.

Termin realizacji projektu: 01.05.2024 –30.03.2025

Wartość projektu: 36 571,81 EUR

Dofinansowanie: Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2021-2027 – 80% 29 257,45 EUR

Dofinansowanie z budżetu Państwa 3 657,18 EUR

Projekt pn. „10 lat doświadczeń dla współpracy sektora NGO na polsko-saksońskim pograniczu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Polska-Saksonia 2021-2027
Share This