Zapraszamy do Zielonego Lasu !

W ramach projektu wykonano miejsce rekreacji i edukacji zdrowotnej w Zielonym Lesie (siłownia pod chmurką, tablice edukacyjne, siedziska, kosze na nieczystości, stojak na rowery, witacze wejściowe, ulotki promocyjne, stronę internetową www.zielony-las.pl i tablice informacyjne).

Na otwarcie siłowni w sobotę 18 października 2014 r. przybyło ponad 200 osób, które dowiedziały się co zostało wykonane w ramach projektu ale także mogły pospacerować po Zielonym Lesie z przewodnikiem i wziąć udział w wielu zabawach i konkurencjach sportowych. Projekt wartości 40.000 zł. powstał dzięki dofinansowaniu firmy TEMPUS POLSKA i spółki KRONOPOL. Partnerem w projekcie były też Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Lipinki, które to utwardziło teren przeznaczony pod siłownię.

W sobotę 5 września 2015 roku podsumowano II etap projektu. Polegał on na rozbudowie siłowni pod chmurką o cztery nowe urządzenia (wioślarz, ławeczka, rowerek, orbitek). Uczestnicy spotkania wysłuchali także interesującej prezentacji Marka Sanaka na temat funkcji poszczególnych elementów siłowni a także przeszli przez fragment jednego ze szlaków spacerowych Zielonego Lasu. Na zakończenie odbyły się konkursy zręcznościowe z upominkami. Projekt sfinansowany został przez firmy : KRONOPOL i TEMPUS POLSKA oraz Urząd Miejski Żary, Urząd Gminy Żary, Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Lipinki i Starostwo Powiatowe w Żarach. Dziękujemy bardzo serdecznie za udział w wydarzeniu wszystkim przybyłym oraz zachęcamy do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu w naszej żarskiej siłowni pod chmurką !

Share This