Euroregion Nysa w Jeleniej Górze zdecydował o dofinansowaniu dwóch nowych projektów Fundacji Natura Polska pod nazwą „Poznajemy produkty regionalne na polsko-niemieckim pograniczu” oraz “Razem dla lasu i ochrony klimatu”. Dzięki temu w Parku w Lubomyślu w sobotę 27 czerwca odbędzie się po raz trzeci (tak jak w 2014 i 2017 roku) wystawa regionalnych produktów. Dzięki wsparciu Euroregionu i dobrej współpracy z naszymi Partnerami z Saksonii, uzyskaliśmy dodatkowe finansowanie na koncerty podczas Wystawy, nagrody i upominki, promocję imprezy oraz ciekawe prezentacje i warsztaty. Zostanie też rozbudowa strona internetowa promująca produkty regionalne (www.produktypogranicza.eu).

Dzięki dofinansowaniu do drugiego projektu będziemy mogli dodatkowo wesprzeć organizację Święta Ochrony Klimatu (05 września w Żarach) poprzez realizację szeregu pokazów i warsztatów (oszczędzania energii, rzeźbienia w drewnie, jak chronić się przed kleszczem, pszczelarskie, zielarskie, recyklingowe i wiele innych). Otrzymaliśmy też wsparcie na zakup opakować biodegradowalnych podczas imprezy oraz wynajem opakowań wielorazowego użytku podczas cateringu. Przed imprezą odbędzie się też akcja edukacyjna sprzątania lasu. Dzięki temu projektowi w wydarzeniu weźmie udział wielu zaproszonych mieszkańców Saksonii.

Dofinansowanie do obu projektów wynosi około 140 tys. zł. i pochodzi z programu współpracy transgranicznej Polska-Saksonia. Partnerem niemieckim w obu projektach jest Stowarzyszenie Guesa z Goerlitz.
Udział w działaniach projektowych jest bezpłatny. Zapraszamy!

Wykaz projektów dofinansowanych jest tutaj

Share This