W sobotę podczas polsko-niemieckiego Święta Lasu i Ochrony Klimatu w Żarach o g.18.30 zostanie zorganizowany profesjonalny POKAZ MODY recyklingowej PLATIE (Ukraina). Platie (Sukienka) to marka odzieży, która powstała w październiku 2016 w Charkowie.

Yulia Drozdek i Aleksej Sobolev to projektanci Platie, którzy od samego powstania chcieli nadać nowe życie dla starych rzeczy. W pierwszym roku działalności uszyli ubrania z kawałków takich jak: sukienki, kurtki, ale też specjalny komin bublik-szalik. Dużym powodzeniem cieszą się też wykonywane narzuty na łóżka. W drugim roku istnienia projektanci wzięli udział w konkursie Start Fashion –wygrywając w kategorii Upcykling, co zaowocowało wieloma zaproszeniami do pokazów mody w całej Ukrainie. Trzy lata temu przywieźli materiały marki PLATIE do Zielonej Góry.

Upcykling – jest formą przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Zapraszamy do obejrzenia tego interesującego pokazu! Taka okazja może się nie powtórzyć!

Share This