Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim

Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim

Celem projektu była współpraca Partnerów i mieszkańców pogranicza na rzecz ochrony klimatu. W ramach projektu zostały zorganizowane warsztaty uczniów szkół na temat elektro odpadów (Sieniawa Żarska) i warsztaty recyklingowe (Laubsdorf).
Na terenie gmin Żary i Neuhausen/Spree zostały przeprowadzone mikro adaptacje klimatyczne (nasadzenia drzew). W Lubomyślu powstał mural zachęcający do ochrony klimatu poprzez oszczędzanie wody. Dodatkowo wydano poradnik z dobrymi przykładami, jak możemy chronić klimat.

Podsumowaniem projektu był polsko-niemiecki rajd rowerowy z warsztatami na temat naprawy rowerum, który przebiegał przez gminę Neuhausen/Spree.

Partner Projektu:
Gmina Neuhausen Spree
www.neuhausen-spree.de

Termin realizacji projektu:
01.05.2019-30.11.2019

Wartość projektu:
15.485,70 EUR

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 13.162,85 EUR (85% wartości projektu)

Dofinansowanie z budżetu Państwa: 774,29 EUR

Projekt „Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Brandenburgia-Polska w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr).
Share This