MARZEC = trzy wydarzenia projektowe!

W marcu realizowane będą przez Fundację Natura Polska projektowe wydarzenia związane ze współpracą transgraniczną. Już jutro 04 marca odbędzie się wyjazd studyjny w projekcie szlaku kamiennych drogowskazów. Jego uczestnicy zwiedzą po drodze Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze, Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy oraz Lubuskie Muzeum Browarnictwa.
W sobotę 18 marca w ramach projektu współpracy organizacji pozarządowych, zostaną zorganizowane warsztaty ochrony drzew. Odbędą się one w Drzeniowie i Świbinkach w gminie Tuplice. Uczestnicy dowiedzą się jak chronić drzewa oraz dokonają inwentaryzacji alei kasztanowców wraz z przeprowadzeniem zabiegów pielęgnacyjnych.
W sobotę 25 marca odbędzie się spotkanie polskich i niemieckich miłośników kolei, którzy spotkają się na trasie dawnej linii kolejowej nr 365 z Łęknicy do Starego Raduszca. Wycieczka rozpocznie się w Nowych Czaplach przy miejscu postojowym na ścieżce rowerowej. Następnie odbędzie się spacer po ścieżce geoturystycznej Babina z wejściem na wieżę obserwacyjną i prelekcja na temat nieczynnej trasy w nowo powstałym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa. Po wspólnym obiedzie spotkanie będzie kontynuowane w Nowej Roli (zwiedzanie dawnej stacji) oraz w Jasieniu, gdzie odbędą się zawody w jeździe drezyną na czas.
Partnerem w ww. projektach są: Stowarzyszenie Region Łużyce e.V. z Forst oraz Arbeitsinitiative e.V. z Letschin. Wszystkie projekty dofinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Brandenburgia-Polska w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr).
Share This