W poniedziałek 1 lipca odbyło się kolejne spotkanie producentów lokalnych, biorących udział w projekcie BASCIL. Jedna z producentek – Małgorzata Dec, przekazała obecnym swoje wrażenia i przemyślenia po spotkaniu partnerów międzynarodowych projektu w Kłajpedzie (Litwa). Kluczowym wnioskiem było to, że widać, iż bardzo wiele osób zaangażowało się w projekt w całej Europie co wzmocniło wiarę w jego pełną realizację.

Koordynatorka projektu w Lubuskiem, Aneta Mazurek, opowiedziała obecnym o tym, czego nie powinno się robić, planując grupowe przyjazdy i zwiedzanie. Wskazanie najczęściej popełnianych błędów przy planowaniu wycieczek grupowych powinno pomóc producentom w ich uniknięciu.

Atuty naszego regionu – taki był cel stworzenia założeń graficznego obrazu, który będzie obejmował wszystkie najważniejsze zalety w regionie i pokazywał je w jednym ujęciu graficznym. Uczestnicy spotkania określili, jakie elementy obraz powinien zawierać i jak wyglądać. Omówiono też najważniejsze działania marketingowe regionu, które należałoby podjąć, by wyjść z ofertą turystyki kulinarnej do osób zwiedzających Lubuskie.

Zebrani wyznaczyli sobie dalszy tok postępowania w projekcie, postanowili zacząć testy przygotowanych przez siebie indywidualnych ofert turystyki kulinarnej i przygotować się do wyjazdu studyjnego do województwa pomorskiego, gdzie inna grupa producentów razem z Agencją Rozwoju Pomorza oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną realizuje również projekt BASCIL. Niezwykle ciekawym doświadczeniem powinno być odwiedzenie pomorskich producentów i zapoznanie się z przygotowaną przez nich w ramach projektu ofertą turystyki kulinarnej.
Projekt BASCIL jest współfinansowany ze środków programu Interreg Baltic Sea Region.

Share This