Powstanie kompleksowej sieci szlaków rowerowych w gminie Żary – II etap szlak rowerowy czarny Świbna-Miłowice

Powstanie kompleksowej sieci szlaków rowerowych w gminie Żary – II etap szlak rowerowy czarny Świbna-Miłowice

Celem projektu jest promocja turystyczna gminy Żary i gminy partnerskiej Kreba Neudorf w Niemczech poprzez powstanie sieci szlaków rowerowych.

II etap szlak rowerowy czarny Świbna-Miłowice

W 2014 roku wykonano szlak rowerowy na odcinku Świbna-Łukawy-Lubanice-Drożków-Grabik-Sieniawa-Żarska-Miłowice. Ponadto w ramach projektu zrealizowano miejsca parkingowe na szlaku, tablice turystyczne, ulotki promocyjne, rozbudowę strony internetowej projektu www.roweremnapograniczu.eu gadżety promocyjne, folder i kalendarz turystyczny.

Punktem kulminacyjnym projektu był rajd rowerowy na trasie nowo powstałego szlaku turystycznego. Oprócz przejazdu rowerami po jego trasie z udziałem naszych przyjaciół z regionu Saksonii w Niemczech, zaprezentowano walory turystyczne okolic a uczestnicy projektu wzięli udział w licznych konkursach i prezentacjach, które miały miejsce w Parku znajdującym się przy Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach.

Projekt pn. „Rowerem przez powiat żarski” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014 – 202
Share This