Powstanie kompleksowej sieci szlaków rowerowych w gminie Żary

Celem projektu jest promocja turystyczna gminy Żary i gminy partnerskiej Kreba Neudorf w Niemczech poprzez powstanie sieci szlaków rowerowych.

I etap szlak rowerowy zielony Żary-Dąbrowiec
W 2013 roku wykonano strategię rozwoju szlaków rowerowych w gminie Żary oraz zorganizowano polsko-niemiecką konferencję na ten temat. Ponadto zostały wyznaczone szlaki turystyczne z miejscami odpoczynku i tablicami z ich przebiegiem. Promocję przedsięwzięcia zapewnia strona internetowa, mapa i folder turystyczny. W I etapie wykonano szlak z Żar do Dąbrowca przez Lubomyśl, Złotnik, Bieniów, Biedrzychowice, Włostów i Białowice. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie www.roweremnapograniczu.eu

II etap szlak rowerowy czarny Świbna-Miłowice
W 2014 roku wykonano szlak rowerowy na odcinku Świbna-Łukawy-Lubanice-Drożków-Grabik-Sieniawa-Żarska-Miłowice. Ponadto w ramach projektu zrealizowano miejsca parkingowe na szlaku, tablice turystyczne, ulotki promocyjne, rozbudowę strony internetowej projektu www.roweremnapograniczu.eu gadżety promocyjne, folder i kalendarz turystyczny.

Punktem kulminacyjnym projektu był rajd rowerowy na trasie nowo powstałego szlaku turystycznego. Oprócz przejazdu rowerami po jego trasie z udziałem naszych przyjaciół z regionu Saksonii w Niemczech, zaprezentowano walory turystyczne okolic a uczestnicy projektu wzięli udział w licznych konkursach i prezentacjach, które miały miejsce w Parku znajdującym się przy Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach.

Share This