Pociągiem do współpracy – bogata historia kolejnictwa polsko-niemieckiego pogranicza

Pociągiem do współpracy – bogata historia kolejnictwa polsko-niemieckiego pogranicza

W ramach projektu zorganizowano wyjazdy studyjne w Polsce i w Niemczech do obiektów związanych z historią kolejnictwa. Dodatkowo powstał folder informacyjny o miejscach kultywujących tradycje kolejowe pogranicza polsko-niemieckiego oraz nieczynnych liniach kolejowych. Uzupełnieniem projektu był kalendarz o dworcach kolejowych pogranicza oraz wystawa plenerowa prezentująca historię kolei w regionie, którą zaprezentowano w Żarach, Weisswasser i Zittau. Podsumowaniem projektu był piknik kolejowy w Jasieniu ze wspólnym przejazdem pociągiem przez miłośników kolei oraz innymi atrakcjami towarzyszącymi: zawodami w jeździe drezyną na czas, prezentacjami obiektów kolejowych i zasad ruchu kolejowego oraz konkurs zapowiadania pociągów.
Celem projektu była intensyfikacja współpracy partnerskiej i integracja mieszkańców pogranicza polsko-niemieckiego poprzez wzmocnienie regionalnej identyfikacji wspólną historią i wiedzą o kolejnictwie.

Partner Projektu:
Ostsächsische Eisenbahnfreunde e.V. www.osef.de

Termin realizacji projektu:
14.10.2018-13.07.2019

Wartość projektu:
20.416,89 EUR

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 17.354,35 EUR (85% wartości projektu)

Dofinansowanie z budżetu Państwa: 1.020,84 EUR

Projekt pn. „Pociągiem do współpracy – bogata historia kolejnictwa polsko-niemieckiego pogranicza” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska– Saksonia 2014-2022 oraz ze środków budżetu państwa.
Share This