W czwartek 25 marca 2021 odbyła się konferencja online, podsumowująca międzynarodowy projekt Baltic Sea Food. Udział w spotkaniu wzięło ponad 200 osób z 10 krajów basenu Morza Bałtyckiego. Koordynator projektu Silja Lehtpuu opowiedziała o działaniach i osiągnięciach projektu. Następnie o rezultatach pilotażu projektowego w regionach opowiedział Niclas Fjaellstroem, partner projektowy i koordynator Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.
W dalszej części konferencji Dörte Wollenberg – prezes kooperatywy spożywczej ELG Mecklenburgische Schweiz eG, opowiedziała o działaniu platformy handlowej online dla produktów regionalnych „Die Meck – Schweizer“. W dalszej części programu Kristjan Peäske z Estonii przybliżył działania sieci spożywczej i marketu online „Z gospodarstwa do domu”. Uczestnicy konferencji mieli też okazję wysłuchać Silji Luide, krytyka i blogerki kulinarnej z Estonii, która opowiedziała o oczekiwaniach gości wobec oferty kulinarnej turystyki wiejskiej. O trendach i wizji sektora turystyki kulinarnej mówił Nick Hall, jeden z czołowych ekspertów na świecie w dziedzinie trendów cyfrowych i transformacji w turystyce.

W części końcowej konferencji odbyła się jej polska część związana z podsumowaniem projektu w naszym kraju. Efekty projektu zaprezentowała Aneta Mazurek – koordynator projektu. Odrębnie uczestnicy spotkania wysłuchali Justyny Gray z Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze, która przedstawiła działania związane z promocją produktów lokalnych na terenie województwa lubuskiego.

Share This