Zakończyliśmy realizację projektu pn. Lubuskie dla Klimatu!

Ostatnim wydarzeniem projektu był zorganizowany w Żaganiu (16 września) PIKNIK klimatyczny. Odbył się on przy żagańskim Pałacu podczas Jarmarku Michała. Podczas każdego z pikników prezentowaliśmy szereg różnych rozwiązań (pokazy i warsztaty) związanych z ekologicznym stylem życia.

Na żagańskim pikniku pokazywaliśmy odnawialne źródła energii, zbiorniki na wodę deszczową, promowaliśmy rower jako dobry sposób na problemy w komunikacji lokalnej a także tworzyliśmy domki dla owadów, które cieszyły się jak zawsze największym powodzeniem podczas wszystkich wydarzeń. Podczas pikników rozdawaliśmy także woreczki na owoce i warzywa, żeby promować ich wielorazowe wykorzystanie, zamiast tradycyjnych torebek foliowych-jednorazowych.
Dzięki prezentacji jednego z wystawców #warsztatyprzeplatanekolorami mogliśmy dowiedzieć się czym właściwie jest kuchnia zero i less waste oraz jak marnować mniej żywności. Nowością podczas tego wydarzenia była Wegańska Pajda.
Pikniki realizowane były na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze (Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich). Patronat nad wydarzeniem objął Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn.
Zapraszamy do udziału w innych projektach naszej Fundacji, które zaplanowane są już w nowym 2024 roku!

Share This